Jaký to má všechno smysl?

26. října 2009 v 20:36 | Hate |  Mý osobní žvásty
Proč na chodbě pořád tikaj hodiny a můj mobil každou chvíli neúprosně drnčí, že má baterku v pytli? Možná proto, že čas letí, možná proto, že do těch krámů ještě nikdo pořádně nefláknul.
Bolí mě ruka.
Broskev, kterou jsem si ve škole hodila do skříňky, hnije. Mojí lavici na dějepisu, kam jsem svým krásným škrabopisem natěsnala názvy několika svých oblíbených kapel odnesli do sklepa pár dní potom, co mi to tam někdo obtáhnul krásnou gelovkou.
Bolí mě ruka.
Nesměju se na houpačce a vítr si nepohazuje s mejma culíčkama, protože se mi z houpání posledních pár let dělá mírně blivno a gumičky už nenosim. Jednu s beruškama jsem dneska našla v prachu za postelí. Celý ty roky tam ležela sama, nešťastná, osamocená, mezitímco její majitelka na ní úplně zapomněla a někde se vesele flákala. Už mě nebalí čtyřletej modrookej klučina a nekupuje si ode mě pusu za blyštivý kamínky, co našel na pískovišti. Už se s ním nehádám o tom, jestli je Tinky Winky modrej nebo fialovej.

Pořád mě bolí ruka.
Někteří vědci tvrdí, že neexistuje minulost, protože nic nedokazuje její existenci. Někteří zase, že není přítomnost, protože je příliš krátká a jiní, že není budocnoust, protože se ještě neutvořila. Třeba, že čas vůbec neexistuje.
Třeba ty hodiny tikaj zbytečně.
Třeba se zároveň v pěti houpu na houpačce, zároveň v jedenácti nastupuju na gympl a zároveň tohle píšu. Možná u mýho dalšího já teď stojí spousta černě oděných lidí, popotahujou a vepředu před nima nějakej maník vykládá o tom, jak jsem byla úžasná. Ne, to asi ne. Co si budem nalhávat, ten hrob bude osamělej a cikáni z něj budou krást kytky. Je taky možný, že některý moje já stojí u oltáře a zamilovaně čumí na maníka, kterej mě chce jen pro prachy.
A třeba ta ruka bolet přestane...

PS: Slibuju, že příští článek bude konečně veselej a bude mít smysl... Teda, pokusim se.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BeeZe BeeZe | Web | 26. října 2009 v 21:02 | Reagovat

Tinky Winky je zaručeně modrofialovej!
Podle mě by vědci měli přestat přemejšlet jestli je čas nebo neni, protože tim čas jen ztrácej a dělaj těm nevinejm lidem jako sem já ve hlavě bordel.
Na houpačce sem se nehoupala pěknejch pár let, asi zase někdy pudu proskoušet žaludek (až teda nebude ta nechutná kosa).

2 Melody, k. m. Melody, k. m. | 2. dubna 2010 v 18:26 | Reagovat

Páni... netušila jsem, že bys byla schopná napsat.... něco tak melancholicky úvahovýho... kdo jsi a co jsi udělala s Bárou???!!!

3 Hate Hate | Web | 2. dubna 2010 v 18:41 | Reagovat

[2]: To by ses divila, čeho já jsem schopná... Muhehe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama