Children Of Bodom

9. února 2010 v 21:06 | Hate |  Children Of Bodom
Jedna z mejch nejoblíbenějších kapel *slint, slint*. Neznat je, tak dodnes nemam ráda kapely s growlingem (ale protože je znam, tak se z melodeathu postupem času vyvinul můj asi nejoblíbenější žánr).
A picture (jen tak mimochodem, při zadání "Children Of Bodom" do Googlu mi to jako třetí obrázek vyplivlo tanga, ale to je vedlejší)
http://www.hudebniskupiny.cz/img/foto/children-of-bodom/N147666-2d042.jpg


Children Of Bodom je finská kapela pocházející z města Espoo. Vznikli roku 1993 s názvem IneartheD, pod kterým stvořili jen několik dem.
Kapelu založili kytarista, zpěvák, skladatel a mistrný chlastač vodky Alexi Laiho spolu s bicákem Jaskou Raatikainenem. Chvíli u nich na doprovodnou kytaru hrál Jani Pirisjoki, ale po vyhodili ho, protože pořád někde chlastal a nechodil na zkoušky.
Kromě svých nástrojů se zezačátku Alexi a Jaska dělili i o nahrávání kláves. Na místo klávesáka sehnali opět Pirisjokiho a zanedlouho ho opět vykopli ze stejných důvodů jako minule (no jo, někdo se prostě nepoučí).
Jejich první basák a zároveň i hlavní textař Samuli Miettinen po napsání textu k druhému demu zmiznul do USA a proto jeho funkci musel převzít Alexi.
Mezitím se ohlíželi po dalších členech a Jaska do skupiny přizval Alexandra Kuoppalu jakožto doprovodného kytaristu a Henkku Seppälu, známějšího pod přezdívkou Blacksmith.
Banda jde se svým třetím demem za nahrávací společností, ale nepochodí (už zase), tak se rozhodnou vydat první album na vlastní náklady. Jaska sežene na místo klávesáka svého dalšího kamaráda, Janneho Wirmana.
Jakožto IneartheD už uzavřeli smlouvu se Shiver Records, ale Kuoppala zasílá ukázku jejich tvorby do Spinefarm Records, větší a významnější společnosti, která v jejich hudbě poznala jistý potenciál a rozhodla se album prodávat nejen po Finsku, ale i do zahraničí. Kapela si musí najít nový název - nakoukli do telefonního seznamu a když v něm zahlídli název poblíž umístěného jezera, proslulá bodomská kauza - roku 1960 tam neznámý pachatel přepadl čtyři teenagery a jediní přeživší si nic nepamatuje - je inspirovala k novému názvu.
Po vydání čtvrtého alba, Hate Crew Deatroll, kapelu opouští Alexander Kuoppala a je nahrazen Alexiho dávným vzorem, Roopem Latvalou.
Jejich primární žánr je melodický death metal. Na prvním albu, Something Wild, je silná ovlivněnost neoklasickým metalem, zejména Yngwiem Malmsteenem (v melodiích často používaná harmonická mollová stupnice, což je dobře slyšet např. v songu Touch Like Angel Of Death). Další dvě alba, Hatebreeder a Follow The Reaper, v sobě pořád mají slyšitelnou trochu neoclassicalu a poweru, novější tvorba už se přiklání spíš k thrashi (hlavně poslední album Blooddrunk, kde kluci chtěli ukázat, jak umí bejt úžasně tvrdý).

Ukázečka tvroby:
Hatebreeder ze stejnojmenného alba

Everytime I die (Follow The Reaper)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ano nebo ne?

Ano
Ne

Komentáře

1 Lobelie Lobelie | Web | 9. února 2010 v 21:11 | Reagovat

ÁÁÁÁÁ!!! ÚCHYLOVÉ MOJI!! *záchvat* :-D

2 Hate Hate | Web | 9. února 2010 v 21:38 | Reagovat

[1]: Neomdli mi tu :D

3 Lobelie Lobelie | Web | 9. února 2010 v 23:24 | Reagovat

[2]: Ne-ne-nebój *chcíp* :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama