Duben 2010

Vtipy o Švédech

30. dubna 2010 v 21:03 | Hate |  Další blbiny
My máme vtipy o blondýnách, policajtech a Pepíčkovi, Finové si k tomu přidali ještě početnou řádku vtipů o Švédech. Našla jsem jich pár na jedný finský stránce, tak si počtěte, abyste měli ponětí, jak se asi Finové a Švédi mají rádi...

Švédský autobus havaroval a nikdo nepřežil. Proč je to tragédie?
Protože v autobuse byla ještě tři volná místa.

Kanibal v Kongu má obchod s lahůdkami. Přijde mu tam další kanibal, prohlíží si mozky a ptá se: "Podle čeho jim dáváš ty ceny?"
Prodavač odpoví: "Podle národnosti. Americké 12 za kilo, francouzské za 17 a švédské jsou za 499."
"Jaktože jsou tak drahé?"
"Víš, kolik těch podělanejch Švédů jsem musel zabít, než jsem dal dohromady kilo z jejich mozků?"

Fin dal svému švédskému kamarádovi k Vánocům puzzle. Švéd z nich byl nadšený a okamžitě se pustil do skládání. Pak jedné březnové noci Fina probudil telefon.
"Ahoj! Zrovna jsem doskládal ty puzzle, cos mi dal k Vánocům."
"Aha. A tos nepohl počkat do rána, než mi to řekneš?"
"Myslel jsem, že bys chtěl vědět hned, jak rychle se mi to povedlo. Trvalo mi to jen tři měsíce a na krabici se píše od čtyř do šesti let!"

Jaké nejchytřejší lidi najdete ve Švédsku?
Turisty.

Hello, people

30. dubna 2010 v 13:47 | Hate |  Vteřinový dřysty
Přijde vám normální procvičovat si svojí finštinu tim, že si pročítáte jakýsi finský fórum, kde se mluví o tom, jak upíct chleba, aby neměl tvrdou kůrku?

Moře myšlenek

29. dubna 2010 v 21:45 | Hate |  Mý osobní žvásty
Fajn, asi stoprocentně k tématu to nebude, ale pořád víc než spousta článků, co jsem tu viděla, tak co.
Mam v hlavě fakt už moře myšlenek a nejhorší na tom je, že neumim plavat, nejen v normální vodě, ale ani v nich. Ta moje fantazie mě jednou zabije.
Na vlnách pluje spousta světů, každej jinej, ale všechny mají jednu věc společnou - jsou lepší než tenhle. A já pluju na loďce a přeskakuju z jednoho na druhej a nic neni horší, než když se moje loď začne topit a já se musim vrátit sem.
Celý noci nespim, už jen proto, že mě nikdo neruší a můžu si představovat cokoli chci. A taky kvůli tomu, že mi přijde hrozná ta představa, prospat třetinu života, ale to je teď vedlejší. A ani nejsem schopná dospat - probírám se asi v pět a pak už zabrat nedokážu.
Navíc, noc je tak nádherná... Člověk v tý tmě může vidět cokoli chce a ne to, co mu nařizujou oči. Může si přát...
Občas mi připadá, že sama sebe neznám. A hlavně mi připadá, že mě nemůže znát nikdo jinej. Připadám si jako schizofrenik, kterýho zná spousta lidí, ale každej mluví jen s jednim z jeho já. Jak mě můžou lidi nenávidět, popřípadě i teoreticky mít rádi, když mě nikdy úplně nepoznaj? Já sama mam problémy se svejma myšlenkama.
I když, taky jsem jen člověk. Nejsem žádná mašina na nesplněný sny ani na spoustu dalších já. Takhle se někdy cejtí každej. Zvláštní představa, že vlastně nikoho neznám... Každej člověk sám sebe vidí jinak, než ho vidí ostatní a je spousta věcí, co se o něm nikdo nikdy nedozví, takže se díváte do očí lidem, který znáte už roky, ale uvědomíte si, že o nich vlastně nevíte vůbec nic.
Nemám zas tak velkou představivost, abych si dokázala představit všechny moře světa... Stačí mi to moje. Rozbouřený a zároveň klidný vlny a vítr, co mi šeptá do uší nesrozumitelný slova. Je jich tolik, že je nedokážu spočítat. Je to nespočitatelný, kolik myšlenek mě za život napadlo. Kdybych si měla představovat, kolik myšlenek, kolik pocitů, ať už z lásky, samoty, nenávisti zažily ty miliardy lidí, co tu žili, žijou a žít budou, nedokážu tomu uvěřit.
Nedokážu uvěřit ani tomu, že jsem tohle všechno vážně napsala. Za to může to melancholický já. Ale přitom nejsem smutná, i kdyby to tak třeba vypadalo. Snažím se všechno brát s co největším nahledem, i když to někdy tak úplně nejde. Smích je ten nejlepší způsob, jak si pomoct z blbý nálady a s některejma věcma fakt nemá cenu si dělat hlavu.
Mrzí mě, že znám lidi, co dělaj z hovnivála vorvaně. Takový, co se děsně trápí kvůli něčemu, s čím nic nenadělaj, takový, co jsou schopný si vyřvat hlasivky kvůli křivýmu pohledu.
Když se tak na ně dívám, cejtim se občas jako zdrogovaná. Vidim všechnu tu nespravedlnost, ten vztek a smutek co oni, přemejšlim nad tim, chápu, o co jim jde a o co jde mně, ale nedokážu kvůli tomu brečet ani se kvůli tomu rozčilovat, ne moc často. Je to jako lehkej jarní vánek, kterej zcuchá ten nejmenší pramínek vlasů a jako vzdálená mlha, kterou ze svojí lodě skoro ani nevidíte.
Ne, že by tenhle článek měl smysl. Ne, že by cokoli mělo smysl. Tím netvrdím, že to smysl nemá.
Tohle je prostě lodní deník šílenýho kapitána, kterej nemá špatnou posádku ani špatnej vítr v plachtách...
...ale pořád se mu do hlavy sere myšlenka, proč jen to nemůže bejt lepší.
A proč jen jsou ty karamely ze skříně už tak ztvrdlý, sakra.

Gwyllion - Rage

28. dubna 2010 v 17:50 | Hate

Tak jsem dneska objevila tuhle belgickou symphonic/power/folk metalovou formaci... Přiznám se, že nikdy dřív jsem o nich neslyšela :D Ale zní to pěkně, i ta zpěvačka má zajímavej hlas...


Tarja v televizi

27. dubna 2010 v 18:22 | Hate |  Nightwish
Scénka z pořadu, kde Tarja hrála. Je to už sice starý, ale stejně mě to dostalo xD Finsky s anglickejma titulkama.


Další oslavenec

26. dubna 2010 v 17:43 | Hate |  Children Of Bodom
Furt má někdo svátek nebo narozky, z toho by už se jeden picnul, ale přece si nemůžu dovolit jim nepopřát, ne?
Dneska narozky slaví klávesák Children Of Bodom, Janne Wirman. Happy birthday!
PS: Asi si založim nějakou narozeninovou rubriku :D
http://www.spirit-of-metal.com/membre_groupe/photo/Janne_Wirman_-12586_ba4d.jpg

All the tales are told, all the orchids gone...

26. dubna 2010 v 8:37 | Hate
Ani nevím, proč jsem zrovna tohle použila jako nadpis, prostě jsem otevřela blog.cz a ta melodie mi zazněla v hlavě.
Asi se divíte, co sem píšu v tuhle divnou dobu. No jo, ulila jsem se ze školy. Muj nos už je z toho smrkání rudej jak komunistický rajče a v krku mam jak po druhý světový, takže se mi do školy moc nechtělo, abych  tam furt frkala a kejchala profesorům do výkladu... popřípadě do písemky z chemie (jen ať si to spolužáci užijou, muhaha).
Tak včera Lobelie vymyslela název pro naší skupinu (čítající tři členy, z nichž dva jsou na opačném konci republiky než já, jen tak mimochodem). Pojmenovala nás Kudlack (což je taková pocta námi uctívané Kudle Kuchyňské), takže až budou jednou plakáty s našim jménem viset vašim dětem na zdech, tak se tomu nedivte.
Vlastně ani nevim, co bych měla psát. Původně jsem chtěla sem zas hodit nějakej ze svejch slaboduchejch textů, ale vzhledem k tomu, že je opět anglicky, což by se spoustě lidí nemuselo líbit, na to nakonec kašlu.
No, tak se zatim mějte krásně a já se zase ozvu...
PS: Právě jsem na mobilu vyhrábla jedno velice věrné vyobrazení Marca, co jsem načárla z nudy o fyziku :D
marco

Rammstein - Haifisch

23. dubna 2010 v 19:02 | Hate |  Rammstein
Před hodinou byl uveřejněn nový klip k písni Heifisch od Rammstein. Bohužel zatím není na Youtube a videa z MySpace sem nejdou vkládat, takže můžu dát jen odkaz:

Plus nová anketka. Z tý minulý byla třetina lidí poněkud vedle, tomuhle už snad porozumí všichni :D

Česko

22. dubna 2010 v 22:04 | Hate |  Pachatel blogu
Tak jsem teď přemejšlela o jedný věci... Pročítala jsem si nějaký zajímavosti o Finsku (ze kterejch jsem pochopila, že představa Fina, kterej v jedenáct hodin dopoledne obědvá párky a zapíjí je mlíkem ve svym hrníčku s mumínkem, na sobě pruhovaný triko a na nohou ponožky v sandálích, je naprosto normální) a přemejšlela jsem o tom, co je vlastně zvláštního na Česku.
Asi to nedokážu pochopit, protože jsem se tu narodila, ale prostě...
Napadá někoho z vás něco, co je naprosto a typicky český? Prostě na nic přijít nedokážu. Finové maj to svý saunování, ožírání se v koutku vlastního pokoje, ale co je zvláštního na nás?

Všechno nejlepší!

21. dubna 2010 v 20:12 | Hate |  Nightwish
Dneska slaví narozeniny bicák Nightwish, Jukka Nevalainen! Všecko nejlepší :)