Moře myšlenek

29. dubna 2010 v 21:45 | Hate |  Mý osobní žvásty
Fajn, asi stoprocentně k tématu to nebude, ale pořád víc než spousta článků, co jsem tu viděla, tak co.
Mam v hlavě fakt už moře myšlenek a nejhorší na tom je, že neumim plavat, nejen v normální vodě, ale ani v nich. Ta moje fantazie mě jednou zabije.
Na vlnách pluje spousta světů, každej jinej, ale všechny mají jednu věc společnou - jsou lepší než tenhle. A já pluju na loďce a přeskakuju z jednoho na druhej a nic neni horší, než když se moje loď začne topit a já se musim vrátit sem.
Celý noci nespim, už jen proto, že mě nikdo neruší a můžu si představovat cokoli chci. A taky kvůli tomu, že mi přijde hrozná ta představa, prospat třetinu života, ale to je teď vedlejší. A ani nejsem schopná dospat - probírám se asi v pět a pak už zabrat nedokážu.
Navíc, noc je tak nádherná... Člověk v tý tmě může vidět cokoli chce a ne to, co mu nařizujou oči. Může si přát...
Občas mi připadá, že sama sebe neznám. A hlavně mi připadá, že mě nemůže znát nikdo jinej. Připadám si jako schizofrenik, kterýho zná spousta lidí, ale každej mluví jen s jednim z jeho já. Jak mě můžou lidi nenávidět, popřípadě i teoreticky mít rádi, když mě nikdy úplně nepoznaj? Já sama mam problémy se svejma myšlenkama.
I když, taky jsem jen člověk. Nejsem žádná mašina na nesplněný sny ani na spoustu dalších já. Takhle se někdy cejtí každej. Zvláštní představa, že vlastně nikoho neznám... Každej člověk sám sebe vidí jinak, než ho vidí ostatní a je spousta věcí, co se o něm nikdo nikdy nedozví, takže se díváte do očí lidem, který znáte už roky, ale uvědomíte si, že o nich vlastně nevíte vůbec nic.
Nemám zas tak velkou představivost, abych si dokázala představit všechny moře světa... Stačí mi to moje. Rozbouřený a zároveň klidný vlny a vítr, co mi šeptá do uší nesrozumitelný slova. Je jich tolik, že je nedokážu spočítat. Je to nespočitatelný, kolik myšlenek mě za život napadlo. Kdybych si měla představovat, kolik myšlenek, kolik pocitů, ať už z lásky, samoty, nenávisti zažily ty miliardy lidí, co tu žili, žijou a žít budou, nedokážu tomu uvěřit.
Nedokážu uvěřit ani tomu, že jsem tohle všechno vážně napsala. Za to může to melancholický já. Ale přitom nejsem smutná, i kdyby to tak třeba vypadalo. Snažím se všechno brát s co největším nahledem, i když to někdy tak úplně nejde. Smích je ten nejlepší způsob, jak si pomoct z blbý nálady a s některejma věcma fakt nemá cenu si dělat hlavu.
Mrzí mě, že znám lidi, co dělaj z hovnivála vorvaně. Takový, co se děsně trápí kvůli něčemu, s čím nic nenadělaj, takový, co jsou schopný si vyřvat hlasivky kvůli křivýmu pohledu.
Když se tak na ně dívám, cejtim se občas jako zdrogovaná. Vidim všechnu tu nespravedlnost, ten vztek a smutek co oni, přemejšlim nad tim, chápu, o co jim jde a o co jde mně, ale nedokážu kvůli tomu brečet ani se kvůli tomu rozčilovat, ne moc často. Je to jako lehkej jarní vánek, kterej zcuchá ten nejmenší pramínek vlasů a jako vzdálená mlha, kterou ze svojí lodě skoro ani nevidíte.
Ne, že by tenhle článek měl smysl. Ne, že by cokoli mělo smysl. Tím netvrdím, že to smysl nemá.
Tohle je prostě lodní deník šílenýho kapitána, kterej nemá špatnou posádku ani špatnej vítr v plachtách...
...ale pořád se mu do hlavy sere myšlenka, proč jen to nemůže bejt lepší.
A proč jen jsou ty karamely ze skříně už tak ztvrdlý, sakra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karoll Karoll | Web | 29. dubna 2010 v 21:55 | Reagovat

zkus šnorchl a potápění :)

2 Lenka Lenka | 29. dubna 2010 v 22:02 | Reagovat

zajímavý článek

3 Zdebra Zdebra | Web | 29. dubna 2010 v 22:36 | Reagovat

Jo, noc a tma jsou krásné. Nejradši bych byla přes  noc vzhůru a přes den spala. Ale to by asi už nemělo takový kouzlo, kdyby to bylo naopak.
Celej článek je pěkně napsanej. Já bych už asi po jednom odstavci nevěděla, co psát. Nebo bych psala žvásty.

4 Shade Shade | Web | 30. dubna 2010 v 18:05 | Reagovat

jo noc je úžasná, taky mě štve že většina lidí řeší pitomosti a lidé co mají opravdové problémy jen mlčí a nekřičí je do světa jako ti hlupáci s pitomostmi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama