Arcanum: Of Steamworks And Magick Obscura

23. května 2010 v 20:30 | Hate |  Další blbiny
Ne, nemam v nadpisu chybu. Uznávam, že to slůvko "Magick" může leckomu vyznít trošku podivně, ale je to schválně.
Předpokládam, že vám ten nadpis nic neřekne, takže je na mně, abych vám to vysvětlila...
Je to název hry, jejíž soundtrack (muj nejoblíbenější herní soundtrack, kdyby vás to třeba zajímalo, jako že je vám to někde) jsem si dneska konečně stáhla, právě ho posloucham a chytla mě taková lehká nostalgie.

Já vim, neni zrovna mym zvykem mlít něco o PC hrách, ale stane se. Jestli je totiž podle mě nějaká hra, kterou má cenu hrát, je to tahle.
Jde o steampunkovou RPG od Troika Games. Steampunk = žánr, kde se kříží fantasy se sci-fi, v Arcanu konkrétně se to projevuje tak, že máte na výběru ze dvou cest - stanete se mágem nebo technikem, takže kromě sesílání kouzel můžete narozdíl od obyčejné fantasy hry i díky schématům  sestrojovat například pušky. Ovšem obě tyto dvě cesty se navzájem vylučují, když zvýšíte svou magickou schopnost, sníží se vám technická, protože magie s technologií se navzájem nesnáší.
http://www.rpgamer.com/games/other/pc/arcanum/screens/arcanum013.jpg
Na začátku máte na výběr z více ras - člověka, elfa, poloelfa, trpaslíka, gnóma, půlčíka, poloogra a poloorka, za něž můžete hrát, nastavíte si skilly (doporučuju dát si inteligenci nižší než pět, žvatláte pak jako imbecil a NPC si z vás dělají srandu) a můžete začít hrát.
Objevíte se na místě havárie vzducholodě u vesničky Zakryté Kopce jako jediný přeživší. Jeden umírající gnóm vás ještě stihne poprosit, abyste donesli prsten "chlapci", a hurá na váš první úkol. Najednou se před vámi objeví bláznivý mnich, co vám tvrdí, že jste reinkarnace boha a přidá se k vám. Po cestě můžete nabrat spoustu dalších parťáků (celkem jich je 14).
No, dost kecání... Myslim, že jsem toho řekla dost :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Česká kapela by měla mít texty...

Česky
Anglicky

Komentáře

1 Lobelie Lobelie | Web | 24. května 2010 v 19:50 | Reagovat

Jé, to si zahraju :-D Vypadá zajímavě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama