Přání Noci a pán v cylindru

2. října 2012 v 19:05 | Hate |  Nightwish
Pochybuju, že to tady po roce vůbec někdo najde, ale já to musela napsat.
Historie se opakuje... Nějak tomu nemůžu uvěřit. Vždyť všechno vypadalo tak dobře.
Mam pocit, jako by kus mýho kovovýho srdce zreznul. Jasně, už tehdy mě mrzelo, že jsme v Praze Anette nezastihly, ale teď mě to sakra štve.
Vzhledem k tomu, že se mi Tarjin hlas ze začátku nelíbil (dneska to nechápu), bych nebejt Anette asi nezačla poslouchat Nightwish, přece jen, dostal mě k nim Amaranth. Nebejt Nightwish bych nikdy nezačla poslouchat metal. Nebejt metalu... fuck. Nepoznala bych tolik úžasnejch lidí. Nemělo by mě co zachránit z temnejch dní. Byla bych sama.
A Anette mam tak moc ráda. Vždycky milá, usměvavá, krásná a veselá a s andělskym hlasem. Nejde mi to do hlavy, prostě ne.
Je v tom zmatek, nikdo si neni úplně jistej, proč k tomu došlo. Hodně se řeší ten incident, že Anette onemocněla a NW si naživo vypůjčili zpěvačky odjinud. Anette to údajně moc nepotěšilo. Taky toho na ni už asi bylo moc a chtěla trávit čas s dětma.
Ale ty reakce lidí na internetu mě dost znechutily. Spousta jich jásá, jak je to potěšilo a že se k nim Anette v první řadě ani nikdy neměla dostat. Další nadávaj, jak je všechno Tuomasova vina a jakej je to idiot, nebo jak kluci jdou po penězích. Druhej den bez Anette a už toho mam plný zuby.
Nikdo z nás u toho nebyl, tak nemáme právo je soudit.Co se týče roku 2005, máme sice víc informací, ale taky toho spoustu nevíme. Údajně Tarju vyhodili, protože chtěla moc peněz a nechovala se nejlíp ke kapele ani k fanouškům, to všechno kvůli Marcelovi. Některý lidi chodí s teoriema, jak byl Tuomas do Tarji zamilovanej a Marcela nesnášel kvůli tomu, dokonce i Marcelo jednou něco takovýho tvrdil. Já to prostě beru tak, že kluci a Tarja chtěli něco jinýho a proto už nemohli pokračovat dál; Tuomas říkal, že spolu už ani nemluvili a nemohl by pro ni dál psát. Tohle neni nějaká pohádka, aby někdo z nich byl zlej černokněžník nebo hodná víla, prostě je to pět lidí, nikdo z nich neni dokonalej, nikdo neni padouch a nemohli spolu dál fungovat, end of fucking story.
Na Tuomase obecně lidi dost nadávaj, čehož mam fakt plný zuby. Jistě, že Tuomas neni bez chyby. Přestože chápu, že Tarja musela odejít, asi si Marcela trochu přibarvil, navíc celej ten nápad s dopisem nebyl moc hrdinskej. Vyhodit po tolika letech zpěvačku z kapely, aniž by se s ní cokoli pokusili řešit a jen jí šoupnout kus papíru se slovy "Čau Tarjo, chceš moc peněz a tvůj manžel má blbej účes, jděte pryč, anteeksi" (zkráceno), protože se Tuomas bojí hádek? To asi nebylo nejlepší řešení, ale kdo já jsem, abych mu za to nadávala?
Jasně, všichni víme, že to mohl zaonačit líp a vim, že udělal i další ptákoviny, ale sakra lidi, nedělejte z něj Voldemortovo tajný dvojče! Ať už se tehdy stalo cokoli, výsledkem bylo, že kapela nemohla dál spolupracovat v původnim složení a potřebovala změnu.
Když se kdosi Tuomase v Nightmailu ptal, jestli byl do Tarji někdy zamilovanej, řeknul, že ne, což může znament následující dvě věci
a) nebyl
b) byl, ale nechce, aby do toho lidi šťourali
A já Tuomasovo přání respektuju. A respektuju i Tuomase, jakožto skladatele, básníka i člověka. Možná je tak trochu pokrytec, fajn, ale je na něm i spousta dobrejch věcí, vždyť kolika lidem svojí hudbou zachránil život? S kolika fanouškama se potkal, povídal si, podepisoval jim věci, fotil se (s tím fešným cylindrem na hlavě, jak jinak), když se na ně mohl vyfláknout, hm?
Prostě, ať už se NW jakkoli a v čemkoli neshodli, nemá cenu z toho vinit jednoho člověka. Anette už s nima neni a přestože ji miluju a moc mě to mrzí, nedá se nic dělat. Jak říkaj oficiální stránky NW, navždycky tu zůstanou krásný vzpomínky a dvě alba s nádhernou hudbou. A je to pravda - ti z nás, co si Anette zamilovali, na ni nezapomenou. Miluju Nightwish přes čtyři roky, jsou spolu s CoB moje nejoblíenější kapela a ať už se budou dál ubírat jakoukoli cestou s jakoukoli zpěvačkou, popřípadě jestli skončí (to si ale nemyslim), vždycky pro ně budu mít v srdci vyčleněný velký místo za to, co pro mě ty melodie a slova udělaly (a jak moc toho je ani nedokážu popsat).
And even though the siren and the poet parted ways, the siren won't ever stop singing and the poet will keep on gracing paper with word-shaped inkspots.
Forever.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 2. října 2012 v 19:53 | Reagovat

Mně Anette bude zatraceně chybět a i když mnoho lidí pravděpodobně naštvu, tak jsem ji měla v mnoha ohledech radši než Tarju. Navíc operních zpěvaček je v symphonic metalu už tolik, že se to dá považovat za klišé, kdežto Anette dala naději mnoha holkám, které se chtěly stát slavnými metalovými zpěvačkami, ale mají jemný hlas a za normálních okolností by jim bylo řečeno, že se do metalu nehodí.

To, co se stalo, mě mrzí. Hodně. Sice se i dál snažím brát Nightwish jako skupinu s geniální hudbou, ale Tuomas mě přeze všechno a i přesto, že je to můj nejoblíbenější člen Nightwish, docela zklamal. Je to sice pořád jen člověk, který taky dělá chyby a není dokonalý a nevím, co se tam doopravdy stalo, takže nemůžu soudit, ale i přesto mě to mrzí - Nightwish všude říkali, jak jsou spokojení a jak jim to klape a najednou tohle.

Snažím se ho (Tuomase) chápat, ale tohle mě vážně docela zklamalo... I když nevím, co se mu honilo hlavou a co se tam vážně stalo.
Ale soudit ho asi vážně nemůžu, protože povahově jsem mu navíc podle všeho dost blízko a kdybych věděla, co se mezi nimi odehrálo, tak bych třeba taky řekla "Jo, reagovala bych stejně jako on"...
Ale jak už jsem napsala - mrzí mě to. O to víc, že prakticky vůbec nic nevíme. No bůh ví, co se tam stalo a na co v tu chvíli, když se rozdělili, mysleli...

A co mě hodně ranilo, jsou ty odporné reakce některých "fanoušků" (je to v uvozovkách, protože pravý fanoušek nepřestane skupinu jen tak poslouchat jen kvůli změně zpěvačky)...

2 Katrin Katrin | 2. října 2012 v 20:17 | Reagovat

Ahoj Hate, jsem ráda, že jsi zase vytvořila nějaký článek :-)
Co se týče toho bumu okolo NW, vážně nevím... Jsem zvědavá, co vymyslí. Tarju jsem měla vždycky raději, ale Anette je taky vážně moc skvělá a mrzí mě tato vzniklá situace, která pro ni určitě nebyla zrovna příjemná. Vůbec to neměla lehké - na začátku její NW éry ji všichni srovnávali s Tarjou, hodně lidí jí ukazovalo na koncertech svoji nechuť k ní apod. a teď ještě tohle. Chudák holka...

3 Cantharus M. Cantharus M. | Web | 3. října 2012 v 0:16 | Reagovat

Já na to snad ani nemám co říct. Začala jsem je poslouchat až co byli s Anette a od začátku jsem jí měla ráda. Koncert byl pro mě naprosto úžasnej, těšila jsem se na něj, čekala tam od bůh ví kolika od rána... a nebyla v první řadě kvůli zkurvený organizaci. A pak jsme nezastihli Anette. A všichni nadávali, co je to za krávu. Jo, ok. Ale já jí furt miluju. A teď? Teď tohle.

Já se prostě jen bojím toho, že už nebudu schopná poslouchat "novější než nové" Nightwish. Obecně mi vadí, když se mění vokál. Nevím proč, tak nějak z principu. Asi. Netuším, prostě mi to vadí. (Stejně tak jako když kapele vyjde debut a já si to zamiluju a druhé album je naprostá hrůza, neposlouchám pak už ani to první...)
Prostě... jo, jsem zvědavá, ale bojím se, že u mě skončili.

Ještě, že mám to Emppuovo trsátko.

4 Usylmä Usylmä | Web | 3. října 2012 v 20:52 | Reagovat

Mně to přijde jako dobrý paradox. Kdyby po vyhazovu Tarji vybral Tuomas zpěvačku se stejným stylem zpěvu, lidi by se zbláznili, že je to Tarjina kopie. Tak vybral Anette a lidi se mohli zjevit, že neumí zpívat nebo bůh ví co si na ní vymysleli. Teď lidi slaví, že Anette odešla, ale Tarjinu kopii by klidně brali. Bože, to se všichni ti "pseudo" fanoušci už dočista zbláznili?
Anette jsem měla vždycky ráda, neřekla jsem proti ní jediné křivé slovo a že ona si tu úctu a obdiv SAKRA zasloužila. Po koncertu v Praze všem dokázala, jak moc je dobrá a že jí jen tak nic neporazí....a proto mi bude moc chybět. Je skvělý člověk a úžasná zpěvačka, která zpívá s citem, vypráví lidem příběh....
Jen se opravdu bojím, aby se Nightwish nerozpadli. :( Jestli se tak stane, beru všechny finance a za pár hodin stojim v Kitee.

5 Faith Faith | Web | 6. října 2012 v 22:57 | Reagovat

Mně se taky hudba s Anette líbí, Dark Passion Play a Imaginaerum jsou dvě úžasná alba a taky jsem se k NW dostala přes Amaranth, ale Anette mi nikdy nebyla symatická.
Btw, vítej zpět :))

6 Lobelie Lobelie | Web | 3. listopadu 2012 v 19:16 | Reagovat

Welcome back, sis. Nemám co dodat, jako prakticky vždy s tebou naprosto souhlasim - jenom dodávám, že jestli u NW zůstane Floor, tak budu naštvaná. Protože nevim, jestli to lidem nedochází, ale tyhle zpěvačky jsou přesně to, čemu už se v týhle muzice řiká klišé - kapel typu Epica, After Forever etc. etc. etc. jsou tři pr... ehm, šest půlek a nezlobte se na mě, ale ač technicky zpívat uměj, tak ta hudba postrádá jakejkoli výraz a všechny zněj stejně. Tarja je ve svým stylu výjimečná a Anette byla ještě o to výjimečnější, že NW dala úplně novej výraz, což spousta fanoušků těhletěch skupin prostě neskousla. The end.

7 Forest Forest | E-mail | Web | 17. prosince 2012 v 19:42 | Reagovat

Omlouvám se za offtopic, nenašel jsem jiný kontakt.
Ahoj!

Napadlo mě udělat takový menší průzkum českých bloggerů na téma 5 věcí, které mám rád. V tomto článku je více informací, budu moc rád, když se zúčastníš

http://www.jsemforest.cz/archives/5-veci-ktere-ma-forest-rad

Měj se hezky,

Forest

www.jsemforest.cz

8 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 5. února 2013 v 23:15 | Reagovat

Když to budu brát jen z té hudební stránky, tak si myslím, že kapele odchod Anette jen prospěl. Měla jsem čest ji slyšet zpívat naživo a nebylo to ono, když to řeknu hodně mírně. Její zásadní problém byl, že nezpívala jen písničky, které byly napsané už pro ni, ale i ty, co byly napsané pro Tarju. Mohla se snažit sebevíc, ale hlasově se jí nevyrovnala ani trochu, a to ve výsledku působilo směšně, na druhou stranu mi to přišlo i drzé. Myslím si, že to je i důvod, proč ji tolik fanoušků až nenávidělo/nenávidí.
To, co se stalo tenkrát, to se všichni můžeme jen dohadovat. Samozřejmě každý fanoušek kapely je rád, když se uchová původní sestava, ale někdy to prostě nejde. I oni jsou lidi, lidi s různými charaktery a problémy, do kterých my vidíme jen prostřednictvím veřejných prohlášení a drbů. A na tom se moc stavět nedá.

9 FelixS FelixS | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:17 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama