Ensiferum

Petri

7. dubna 2010 v 19:57 | Hate
petri

Tož jsem slíbila víc infa o hudbě, tak tady máte něco o Petrim :D

Jméno: Petri Lindroos (nebo Pete, ale Petri zní líp :D)
Datum narození: 10.1. 1980 (je mu 30, dědulovi)
Kapely: Ensiferum, dříve Norther

Vykecáváníčko:
Finský kytarista a zpěvák.
Ve čtrnácti letech se začíná učit na kytaru a v šestnácti letech s Tonim Halliem založili Norther. Roku 2009 od nich odešel. Kapela říká, že to bylo jeho rozhodnutí, protože se chtěl víc věnovat Ensiferum, on sám tvrdí, že za to nemůže a že ho sprostě a odporně vykopli.
Roku 2004 se přidává k Ensiferum, kde řve a drnká dodnes.
Jako svojí oblíbenou hudbu uvádí Megadeth, Lost Horizon, Slayer, Testament, Skid Row.
Dál má údajně rád "pivo (hodně piva), maso a mrtvá zvířátka".

Jo a PS: Má na tý fotce pěkný tričko, co? :D

Ensiferum - Tumman Virran Taa

4. dubna 2010 v 14:14 | Hate
A zkuste mi někdo tvrdit, že finština neni dokonalá! :D

Textík:

Ensiferum

8. února 2010 v 16:51 | Hate

Hatein úvod, kterej nikoho nezajímá: Ani už nevim, kdy jsem je slyšela poprvý... Mám pocit, že se mi objevili v podobnejch videích na Youtube při poslechu Wintersun, ale těžko říct.

Info, který taky nikoho nezajímá: Ensiferum jsou finská folk metalová kapela říznutá melodeathem, často prostřídávaj čistej zpěv s lehčim growlem. Sami sebe označují za viking metal, kterej ale spousta lidí ani jako samostatnej subžánr neuznává, vzhledem k tomu, že u něj záleží hlavně na významu textů... Ale přednášku o metalovejch subžánrech až jindy. Teď jeden - jako vždy velmi drsňáckej - vobrázeček.

http://bluekidontheblock.files.wordpress.com/2009/11/ensiferum1.jpg

Kapela se dala dohromady roku 1995 a zatím vydali čtyři plnohodnotná alba, z čehož první až roku 2001 = šest let po vzniku. Nazvali ho velmi originálně Ensiferum. Jako další roku 2004 následuje album Iron a po něm Victory songs a From Afar, které vyšlo poměrně nedávno - roku 2009. Kluci ještě pořád odpočívaj a makat na novym albu se jim nechce, takže se o datu vydání další novinky neví.
Členové se všemožně míchali (např. u nich hrál i Jari Mäenpää, zakladatel výše zmiňovaných Wintersun), od začátku do konce zůstal jen kytarista Markus Toivonen. Kromě něj v současnosti v kapele jsou zpěvák Petri Lindroos (zakladatel Norther, na který se ale nakonec vyfláknul, protože kvůli nim pak neměl na Ensiferum dost času a jen tak mimochodem ho nahradil Aleksi Sihvonen, kterej neumí zpívat), Sami Hinkka jakožto basák, Janne Parviainen za bicíma (za kterejma ho můžete vidět i u Sinergy) a klávesuje jim Emmi Silvennoinen.
Jejich texty bývají o fantasy, hrdinech, pověstech, ságách a dalších úžasně epickejch věcech, o kterejch folkmetalisti zpívávaj (samozřejmě ne všichni, třeba Korpiklaani radši pivko).
A teď nějaká ukázka tvorby:
 
 

Reklama