Nightwish

Přání Noci a pán v cylindru

2. října 2012 v 19:05 | Hate
Pochybuju, že to tady po roce vůbec někdo najde, ale já to musela napsat.
Historie se opakuje... Nějak tomu nemůžu uvěřit. Vždyť všechno vypadalo tak dobře.
Mam pocit, jako by kus mýho kovovýho srdce zreznul. Jasně, už tehdy mě mrzelo, že jsme v Praze Anette nezastihly, ale teď mě to sakra štve.
Vzhledem k tomu, že se mi Tarjin hlas ze začátku nelíbil (dneska to nechápu), bych nebejt Anette asi nezačla poslouchat Nightwish, přece jen, dostal mě k nim Amaranth. Nebejt Nightwish bych nikdy nezačla poslouchat metal. Nebejt metalu... fuck. Nepoznala bych tolik úžasnejch lidí. Nemělo by mě co zachránit z temnejch dní. Byla bych sama.
A Anette mam tak moc ráda. Vždycky milá, usměvavá, krásná a veselá a s andělskym hlasem. Nejde mi to do hlavy, prostě ne.
Je v tom zmatek, nikdo si neni úplně jistej, proč k tomu došlo. Hodně se řeší ten incident, že Anette onemocněla a NW si naživo vypůjčili zpěvačky odjinud. Anette to údajně moc nepotěšilo. Taky toho na ni už asi bylo moc a chtěla trávit čas s dětma.
Ale ty reakce lidí na internetu mě dost znechutily. Spousta jich jásá, jak je to potěšilo a že se k nim Anette v první řadě ani nikdy neměla dostat. Další nadávaj, jak je všechno Tuomasova vina a jakej je to idiot, nebo jak kluci jdou po penězích. Druhej den bez Anette a už toho mam plný zuby.
Nikdo z nás u toho nebyl, tak nemáme právo je soudit.

Všechno nejlepší (opět :D)

25. prosince 2010 v 19:20 | Hate
Tak, dneska slaví své 34. narozeniny Tuomas Holopainen. Předpokládam, že ho tu všichni znáte, ale pro jistotu: klávesák, textař a skladatel Nightwish.
A stejně je to blbý mít narozky takhle po Vánocích :D No nic, všechno nejlepší, Tuomasi (ne, že bych si myslela, že si to přečte, ale tak je to slušnost, popřát :D), ať ti jde skládání tak dobře jako doteď, - řekla bych líp, ale to se mi blbě představuje :D - ať dostaneš spoooostu dárečků s disneyovskou tématikou, ať ti dál krásně fachaj klávesy, ať nejseš furt tak zdeprimovanej a vůbec :D

První místo

4. prosince 2010 v 18:30 | Hate
Takže, kdysi dávno jsem si sem dávala deset svejch oblíbenejch songů... No, vlastně devět, první místo jsem vynechala - onen song se mi totiž nepodařilo najít na YT vcelku a házet sem nějaký část se mi fakt nechtělo. Naštěstí YT už povolilo i videa do 15 minut a ne jen do 10, takže to sem konečně můžu směle hodit.
Třeba si mě za to všichni zabijte, ale pro mě prostě lepší song neni! :D

Nightwishácká soutěž :D

6. července 2010 v 15:08 | Hate
Tak jsem seděla včera u piána a napadla mě taková debilovina :D
Nahrála jsem úryvky pěti songů od NW a vaším úkolem je teď poznat, co to je :D Berte prosím v úvahu, že nejsem žádnej virtuós, piáno mam rozladěný, prsty rozklepaný (ty překlepy snad radši ani nepočítam, fuj... Tuomas by mě zabil) a pedál mi nefunguje... A nahrávat to na víc pokusů jsem byla líná :D

Takže zaprvé tohle
Zadruhé tohle
Zatřetí tohle
Začtvrté tohle (kde můžete slyšet, že dokonce ani rytmus nemam :D)
No a zapáté úvod jednoho mistrovského díla ♥ zde

Tak rychle pište co to je a řekněte si, co chcete na diplom...

Tarja v televizi

27. dubna 2010 v 18:22 | Hate
Scénka z pořadu, kde Tarja hrála. Je to už sice starý, ale stejně mě to dostalo xD Finsky s anglickejma titulkama.

Všechno nejlepší!

21. dubna 2010 v 20:12 | Hate
Dneska slaví narozeniny bicák Nightwish, Jukka Nevalainen! Všecko nejlepší :)

Satojen merien näkijä

21. dubna 2010 v 17:27 | Hate
No já vim, no, nemělo by to bejt v rubrice Nightwish, vzhledem k tomu, že ta zpěvačka s nima nemá nic společnýho... Ale ten song pro ní složil Tuoppi, takže jsem to sem šoupla. Moc mě to nezaujalo (no, možná by mě to i zaujalo kdyby to zpíval někdo jinej... třeba jedna nejmenovaná osoba na T, ale to se nestane), ale není to zlej song dávám to sem pro ty z vás, co to ještě třeba neslyšeli.
Samozřejmě se opět vyrojily dohady, jestli spolu Tuomas a Johanna něco nemaj. Řekla bych, že finskej bulvár si na tom pořádně smlsnul, obzvlášť, když si vezmeme ten rozhovor s Johannou, kde říkala, že je to ten nejosobnější a nejkrásnější song, co pro ní kdy kdo napsal, že brečela dva tejdny z toho, jak to poslouchala a jak se vyhýbala odpovědi, když se jí ptali na Tuomase...
No, JÁ žádnej bulvár nejsem, takže mi může bejt jedno, jestli jí to složil proto, že u něj zazvonila se samopalem, přivázala ho ke klávesám a vyhrožovala podpálením jeho disneyovský sbírky nebo jestli jí to o půlnoci s kyticí růží zpíval pod oknem. Nebo se prostě jen nudil.
Takže, konec žvástů a tady ten song:

SOME NIGHTMAIL FOR YOU!

13. dubna 2010 v 15:05 | Hate
Že já se vždycky ke všemu necham překecat... Tady máte přeloženou verzi březnovýho Nightmailu. Neni to opapouškovaný naprosto od slova přesně, semtam o slůvko míň nebo víc, ale to význam samozřejmě nemění. Máte to pod perexem a chci vidět spoustu milejch a pochvalnejch komentářů, jasný? :D

Nightwish - Kuolema Tekee Taiteilijan

12. dubna 2010 v 16:34 | Hate
Nádherná písnička, že? Pod perexem najdete text a můj překlad... První překlad z finštiny, co jsem kdy udělala (jasně, má to jen deset řádků, ale nekažte mi radost :D)


Nightmail

12. dubna 2010 v 15:18 | Hate
Na oficiálním webu Nightwish, přesněji řečeno ZDE, se už objevily odpovědi na dotazy fanoušků z březnového Nightmailu.
Přemýšlela jsem o tom, že bych to přeložila o češtiny, ale stejně by si to tu přečetlo pět lidí, takže nevim... No uvidí se.

Sleeping Sun by... who?

8. dubna 2010 v 7:02 | Hate
Dejte tohle video zobrazit v Youtube a pročtěte si komentáře... To snad neni možný! Ty lidi jsou fakt hluchý nebo co?! Vždyť snad každej musí poznat kdo tohle zpívá a že Anette to vážně neni! Proč jen mi nejde přidávání komentářů...


Marco v klášteře

1. dubna 2010 v 12:12 | Hate
Dneska máme apríla, což znamená, že se na oficiálním webu Nightwish opět objevila nějaká ta srandička. Protože tyhle aprílové články bohužel z webu velmi brzo mizí, zarchivuju si to na blogu, akorát ve svém mateřském jazyce.

Marco Hietala během doby, kdy vedl vlastní sbor ve finské verzi pořadu Last Choir Standing, po dlouhém a pečlivém rozmýšlení učinil obtížné, avšak nevyhnutelné rozhodnutí. Ukončí svou činnost v kapele a bude se nyní naplno věnovat sborovému zpěvu.

Marco říká: "Od ranných 80. let jsem s mnoha skupinami mlátil hlavou o zeď a objížděl svět jako kuře bez hlavy (fakt nevim, co tim kuřetem sleduje :D). Trvalo mi třicet let, než jsem objevil zdroj skutečného hudebního orgasmu. V Last Choir Standing jsem si uvědomil, že nemá žádný smysl ze sebe dělat na stagi spolu s bandou hipíků blázna a trávit noci opilý na afterparty, když můžu soustředit své síly na pravé hudební umění ve formě sborového zpěvu. Je to proces dospívání, mně to jen trvalo o něco déle než je obvyklé.

Kvůli svému novému životnímu stylu vstoupí Marco do kláštera, aby studoval sborový zpěv. Bratr Zacharius, mistr liturgických žalmů, bude novopečeného sbormistra vyučovat.

"Neznám Marcovu dřívější hudební tvorbu," přiznává bratr Zacharius, "ale dle fotografie přiložené k jeho přihlášce má jisté vzhledové rysy vyžadované od našich dobrých bratří. Vřele ho v našem klášteře uvítáme a věříme, že nalezne v bratrstvu své místo."

"Je známou věcí, že si v klášterech váží dobrého pití," uvažuje Marco, "takže by přechod neměl být takový problém, jak se může na první pohled zdát."

Marcovo rozhodnutí všechny okolo Nightwish překvapilo, avšak někteří jeho rozhodnutí chápali.

Jukka říká: "Nemůžu tvrdit, že jsem to očekával, ale když se nad tím zamyslíte, během těch let na to mnoho věcí poukazovalo. Každý si určitě pamatuje tu scénu z DVD From Wishes To Eternity, kde Marco zpívá píseň "Kolme Kättä ja Kuusi Penistä" a všichni se k němu přidávají. Nebylo to poprvé, co shromáždil improvizovaný sbor. Navíc to nikdy nebyl pořádný basista, takže je dobře, že se odteď začal věnovat něčemu jinému."

Tarja zpívá česky!!

1. března 2010 v 19:05 | Hate
Čuměla jsem na to fakt jako puk... Ještě jsem zapátrala na netu, jestli to neni fake a nezpívá to nikdo jinej, ale je to fakt chudáček Tarja, která se musela dřít českej text :D

Nightwish - Beauty Of The Beast

25. února 2010 v 18:48 | Hate
Tenhle song teď poslouchám furt ... Já Tuomasovi tak závidim, že umí něco takovýho vytvořit... Vskutku nefér, toto :D

Ave Maria

22. února 2010 v 7:17 | Hate
Ááááááá... Já ho chci domů :D *umírá láskou*


Nightwish - Reach

18. února 2010 v 20:02 | Hate
Jako nic proti Anette, ale Marcovi to jde líp ♥ :D

A ještě jednu fotečku těch dvou, kterou jsem právě našla... Jeden se tváří líp než druhej :D

Nightwish

14. února 2010 v 0:43 | Hate
Tyhle týpky mám fakt ráda. Je to skupina, která mě přinutila se víc zajímat o muziku a celkově o metal. U nich nastartovalo moje šílenství a za to jsem jim vděčná. A taky kvůli nim jsem začala na to piáno cvičit o něco víc, než jednou za půlrok, hehe. Pamatuju, jak jsem jako asi osmiletá holka, která právě objevovala krásy počítače, prohledávala bráchův počítač a nějak jsem tam narazila na Pharaoh Sails To Orion. Úplně mě to uchvátilo. Samozřejmě, v tý době jsem neměla MP3ku, neznala jsem Youtube, neměla vlastní komp ani nic takovýho. Jednou jsem si to s otevřenou hubou poslechla, zavřela okno a zapomněla název i interpreta.
Pak jsem po dlouhý době našla na Youtube Saharu. Byla jsem z toho po celoživotnim poslouchání Wohnoutů, RHCP a SOAD, který mi pouštěl brácha, úplně na větvi. Postupně jsem si stáhla celý Dark Passion Play a stalo se z něj okamžitě mý oblíbený album. Až po sehnání ostatních alb mi došlo, že Anette vlastně nijak moc neumí zpívat, ale DPP má pořád v mym prohnilym srdci svoje veliký místo...
File:Nightwish-Melbourne-2008.jpg

Varpunen jouluaamuna

20. listopadu 2009 v 22:04 | Hate
Když už se nám ty zlobivý vánočky tak blížej, žé (a já nemam ještě vymyšlenej jedinej dárek), tak jsem sem prostě musela hodit jednu finskou kolédu. Je vůbec něco, co Marco (pro neznalé, nevzdělané a negramotné - basák Nightwishů a člen spousty dalších skupin) nezazpívá?

Nightwish - Master Passion Greed

27. října 2009 v 20:04 | Hate
A vězte, kamarádi, že s touhle kapelou se tady budete setkávat sakra často.
 
 

Reklama