Pachatel blogu

Hádej, co to je?

29. ledna 2011 v 17:56 | Hate
Takže, jeden takovej řetězáček čajznutej odsud. Diplomy budou, pokud bude někdo projevovat velkou aktivitu a pokud nebudu moc líná :D Kdokoli tam něco znáte, pište, budu ráda ;)
EDIT: Takže, k tomu diplomu... Dostane ho ten, kdo uhodne nejmíň pět věcí (správně, samozřejmě :D)

1. Nastavte si přehrávač na náhodné přehrávání.
2. Napište prvních cca 30 vteřin textu od prvních 30 skladeb. Kolik přátel uhodne názvy?
3. Poškrtej úryvky, u kterých byl správně uhodnut interpret i název.
4. Vyhledávání písniček na Googlu nebo jinde je PODVOD!
5. Pokud se vám hra líbí, udělejte si ji na stránce taky.

 1. I love the way you hurt me, my tears your wine, your thoughts would draw my plan for a cruise in vain, like talons in the pale moon shine above us.
 2. Ich war ganz allein zu Haus, die Eltern waren beide aus, da sah ich plötzlich vor mir stehen, ein Schächtelchen nett anzusehen.
 3. I am your poison candygram, the love that's meant to fade away, vade retro, alter ego, move aside, I'm choking on this life...
 4. Who the hell are you to tell me what to do, why to do, why bother, leech in a mask of virtue, such waste to ever think of you again
 5. A lifetime ago, with frozen eyes they closed the door. Suddenly I realized what locks are for. No trusting them anymore, lights are out.
 6. You let me in but won't let me out, you hold the key to what it's all about. I hear your machine just coming round the block, just ready to go to rock around the clock.
 7. Mitähän tuostakin tulevi, tulenhengen helpehistä? Takoiskun tuoksinasta, vasarasta vaskisesta? Taon totta taakakseni, unhon unta unskokseni, hopiaista hoivakseni, vaskivartta viereheni.
 8. How old are you? I'm older than you'll ever be, I've been dead a thousand years and lived only two or three. I don't mind telling you my life was ended by your hand...
 9. Dear diary, what have I done? Am I trippin' or am I alive? Once I've decided I've got stories to tell, no way in hell was that just another muthafuckin' dream...
 10. I was born amidst the purple waterfalls. I was weak, yet not unblessed. Dead to the world. Alive for the journey. One night I dreamt a white rose withering...
 11. Fullmoon staring at me tonight, time to feed my evil appetite, live or die at the strike of midnight, the choice is yours, but you're running out of time...
 12. Who will measure the dimensions of antumnos? Who can tell the gauge of its veil? Who can manifest the size of its maw? And infer the value of its stones?
 13. We don't need your democracy. Execute them kindly for me. Take them by their filthy nostrils, put them up in doggy hostels.
 14. Plešatí pánové jdou! Plešatí pánové na hrázi postáli, říkaj si, že nemaj na nohou sandály. Dámy a pánové na břehu v povzdálí říkaj si: Nás jejich problémy nepálí...
 15. There goes the siren that warns of the air raid, then comes the sound of the guns sending flak. Out for the scramble we've got to get airborne, got to get up for the coming attack.
 16. My cock is much bigger than yours, my cock can walk right through the door with a feeling so pure... It's got you screaming back for more.
 17. Screaming in flames, down from the sky. That's how he comes in my dream. Trail of tortured souls, a black boiling wake. A ghost ridden string with a bone-aching hum.
 18. Well if you're lookin' for trouble, I'm the man to see. If you're lookin' for a satisfaction, I'm satisfaction guaranteed.
 19. Everything you've ever begged me to be could never have meant any less to me. Everything you've ever asked me to say it's so far away from the truth...
 20. Vodka, you're feeling stronger, vodka, no more feeling bad, vodka, your eyes are shining, vodka, you are the real MAN! (...tahle je moc těžká :D)
 21. Whenever I wake up, I'm lost and always afraid, it's never the same place I close my eyes to escape
 22. The sun is sleeping quietly once upon a century , wistful oceans calm and red, ardent caresses laid to rest. For my dreams I hold my life, for wishes I behold my night...
 23. Back in black I hit the sack, I've been too long I'm glad to be back. Yes, I 'm let loose from the noose, that's kept me hanging about...
 24. The art of suicide, nightgowns and hair, curls flying every which where. The pain too pure to hide, bridges of Sighs meant to conceal lover's lies...
 25. High above your shadow smiles at me. Way down below I hear your serenly breathe. I`m running after you throughout the valleys of tormented souls, don`t you be afraid of me only kissing your shadow...
 26. Kaksi maata on niin erilaista, toinen valosta veistetty on, toisen niityille päivä ei paista, on sen huoneissa yö loputon.
 27. A cacoon binds my skin. It wants to keep me alive. I am the great messiah of the falling paradise. Destroyed by my own creations I cannot cope with life.
 28. I see the candle light burning in your eyes, flaring up my eyes in flames on this pitch-black summer night... Of passion and pain.
 29. We walk this earth with fire in our hands, eye for an eye, we are nemesis, we are with you, countless vicious souls. Fight! - Fighting for freedom, united, we stand...
 30. A man on the corner with glassy look telling a story of his lifetime. A thousand times told, desperate verse but never listened...

Řetězáček

12. prosince 2010 v 17:15 | Hate
Nevim kolikátej hudební řetězák... Vypůjčeno od Lobelie, mojí drahé sestry. Taková ta klasika s náhodnym přehrávánim, no znáte to.
1. Jak se máš?
Nightwish - For The Heart I Once Had
Jo, blbý srdce, vždycky mi spadne někam pod stůl a nemůžu ho najít... A pak nemam bejt otrávená.
2. Na co teď myslíš?
Rhapsody - Warrior Of Ice
No... Myslim, že to zrovna ne, ale určitě je to zajímavá představa.
3. Co ti dokáže zvednout náladu?
Trollech - Brnění
Jéé, brnění, hurá! To jsem hned šťastná! Ale pravda, Trollech náladu zvednou :D
4. A co ti ji naopak zničí?
Ben Houge - Wilderness
Divočina? No jo, já jsem takovej pecivál.
5. Jaký je tvůj životní styl?
Children Of Bodom - Hate Me!
Ano, klidně si mě nesnášejte... I don't give a fuck, if you hate me!
6. Co si myslíš o růžové?
Diablo - Core Of Lies
Ha! Všichni lžou, ale růžová nejvíc.
7. EMO?
Catamenia - The Ancient
Ano, Emo je už dávno minulostí.
8. Věříš na horoskopy?
Pantera - Mouth For War
To je jistě velmi hluboká odpověď, ale moc ji nechápu.
9. Co ty a politika?
Death - Primitive Ways
Slyšíte, páni politici?
10. Tvůj přístup ke škole je...?
Dimmu Borgir - Cataclysm Children
Haha... Jo, to jsou mí spolužáci.
11. Jak jsi na tom se sportem?
Iron Maiden - The Trooper
Ale jó, to by šlo, pokud by onen voják ve válce přišel o obě nohy a ruce, možná bysme se ve sportovních dovednostech vyrovnali.
12. Jaká je tvá oblíbená činnost?
Rammstein - Spiel
Pravda, já si moc ráda hraju... Muhaha.
13. A co jídlo?
Sonata Arctica - Don't Say A Word
Přesně tak, při jídle se přece nemluví.
14. Na čem jsi závislá?
Sinergy - Suicide By My Side
Nee, to fakt ne! Já bych se nezabila, na to se mam moc ráda.
15. Máš čisté svědomí?
Catamenia - The Fear's Shadow
Takže asi nemam. Jen nevim, proč.
16. Oblíbená písnička?
Children Of Bodom - Needled 24/7
Joo, to by mohlo bejt. Vlastně cokoli od nich.
17. Jak vidíš svou budoucnost?
Yngwie Malmsteen - Priest Of The Unholy
No to je rozhodně zajímavej osud, ne že ne.
18. Co si myslíš, když se podíváš do zrcadla?
Emilie Autumn - Opheliac
Ano, vidím tam blázna.
19. Tvůj vztah k řetězákům?
Nightwish - Moondance
Tak zas až tak kladnej přístup k nim nemam, řekla bych.
20. Co si myslíš o autorkách tohohle řetězáku?
Serpent - Bloody Gates
No tak zlý to nebude :D
21. A kdo má pokračovat?
Beyond The Dream - There My Heart Should Be
Takže nějakej Fin :D

All within me gone but pain and hope

5. prosince 2010 v 14:46 | Hate
Zdravim, přátelé moji...
Zas se cejtim lehce zdeprimovaně... No, nevim jestli zas je zrovna ten nejlepší výraz, po kterym jsem mohla sáhnout. Dejme tomu, že spíš furt, zhruba tak poslední... dva měsíce?
A to jsem se dneska ráno cejtila šťastně a to tak nějak bez důvodu... Pravda, víkendový rána jsou úžasná věc - probouzim se v sedum a asi do jedenácti se klidně vyvaluju v posteli a necham naplno pracovat jen svojí šíleneckou mysl. Když už si nepamatuju svý sny, dohánim si to snění aspoň po ránu. To, že jsem přitom vzhůru, je už jiná věc, ale koho to zajímá.
Posloucham si tu Master Passion Greed... ááá, ten song mi tak nádherně sedne k náladě... Dál to vypadá asi na Needled 24/7, You're Better Off Dead a asi si zas jednou pustim něco od Death.
Jinak, v pátek jsem byla bráchovi na promoci... Bylo to takový vtipný, jak na sobě ty rektoři, učitelé a nevim kdo ještě měli takový středověký barevný hávy a mluvili tak vážně, že by si člověk myslel, že je na pohřbu, kdyby ovšem rektor v těch hadrech nevypadal spíš jak Santa Claus, co si nechal čepici doma.
A musim se vám pochlubit, brácha dostal červenej diplom - on byl vždycky chytřejší jak já, no... :D
Mam nový kozačky. Děsně kloužou. Chodit s nima venku je tak na držkopád, ale furt je to lepší než ty moje starý, který hřály asi jak průměrná lednice.
Asi bych se měla zejtra učit na děják... Bohové, mně se tak nechce. Naše dějepisářka je jeden z těch učitelů, co má pocit, že je jeho předmět nejdůležitější. Samozřejmě, chápu, že je důležitý vědět, že Hitler byl kretén, ale proč si k tomu ještě musíme doma za úkol napsat referát, vypsat několik slovníčků, udělat výpisky z nový látky, vypracovat pracovní listy plus se učit lopatavíco všechno na zkoušení, to mi fakt hlava nebere.
Podobný šáhlý požadavky na nás má i matikář. Vždyť já NEHODLAM maturovat z matiky ani dějepisu, tak ať mi daj perkele pokoj! No dobře, o dějáku jsem ještě minulej rok uvažovala, ale to jsme měli jinou profesorku, tahle mi to zprotivila tim, jak bysme podle ní měli strávit veškerej volnej čas s rypákem v učebnici. To mě fakt nebere...
Nudim se. Nevim, co dělat. Nic už mě nebaví, nic nemá smysl. Ve věci, která mě z hodně mála mejch koníčků bavila tak nějak nejvíc, taky už nevidim žádnej smysl. Vždyť je to celý o ničem, perkele, proč mi to došlo až teď?!
Proč lidi slibujou to, co nemůžou splnit? Proč furt melou o tom, jak vám pomůžou a pak se na vás vykašlou? Mě už to fakticky nebaví, do kelu, nebaví mě NIC, jen dřepět a poslouchat Marcův hlas. Číst si nechci, psát nechci, na piáno hrát nechci, skládat nechci a na Eddieho taky hrát nebudu.
Asi se tu jednou unudim k smrti, fajn...

Řetězáák

7. listopadu 2010 v 21:48 | Hate
Opět mě přepadla velká nuda, no :D

První věc, kterou udělám když vstanu, je...
Pěkně od plic si zaperkeluju (to člověka nakopne do novýho dne), nasnídam, odpotácim se do koupelny, pak zase z koupelny, oháknu se a saham po mptrojce.
Má představa perfektního rande je...
Nevim, neřešim, pokud to nebude na koncertě Majli Sajrus.
Kdybych měla schůzku s fanouškem...
Tak já už mám fanoušky? Óóó... No nechala bych se od něj pozvat na nějaký hrozně drahý žrádlo a dala mu devět autogramů.
Kdyby mi fanoušek nabízel polibek, tak bych...
Haha, to by byl dobře šáhlej fanda teda... Ale proč ne, že :D
Vlastnosti, které mám ráda na mužích jsou...
Hm, cáklej smysl pro humor, dejme tomu :D
Mé nejlepší místo na těle je...
Vlasy, zbytek se mi už nelíbí :D
Nejdražší věc, kterou jsem si koupila...
Lístek na Brutal
Nejlepší věc, která se dá dělat po srdcervoucí záležitosti je...
Pustit si nějakou baladu od NW, zalízt si do kouta a tvářit se hrozně moc zdeprimovaně.
Kdybych mohla být hudební nástroj, byla bych...
Elektrická kytara. Mám-li bejt přesná, tak ta moje.
Nejlepší způsob, jak mě udělat šťastnou je...
Obmotat Childreny dárkovou stužkou a s věnovánim mi je šoupnout před dveře, například.
10 nejlepších přátel?
10?! To mam vzít jako kde?! Ehm. Desetkrát já, ještě bych na někoho zapomněla a on by se urazil. Sice mě stejně nikdo nemá rád, ale to je jedno.
9 věcí, které potřebuji k životu?
1. Metal
2. Víkendy
3. Internet
4. Moje plyšový prase
5. Toaletní papír
6. Klid
7. Muj deníček
8. Muj klavír
9. Moje kytara
8 vlastností, kterých si na lidech vážím?
Originalita, smysl pro humor, tolerance, odvaha, věrnost, ohleduplnost, pravdomluvnost áá... bere se jako vlastnost metalismus? :D
7 vlastností, které na lidech nemám rád?
Přetvářka, arogance... Jsem líná přemejšlet dál :D
6 nejoblíbenějších skupin?
Nightwish, Children Of Bodom, Sonata Arctica, Eluveitie, Ensiferum, Iron Maiden
5 životních lásek?
Tákže, vemem to (nečekaně :D) z metalovejch sfér... Marco, Alexi, Jaska, Tuomas a moje kytara :D
4 lidi, pro které bych byla ochotna zemřít?
Těžko říct... Ale určitě by jich bylo víc jak čtyři.
3 životní motta?
No, vyberu tři větičky ze songů...
Remember, my child - without innocence, the cross is only iron, hope is only illusion and Ocean soul's nothing but a name.
What doesn't kill you, only makes you pissed off.
A taková perlička na závěr - I DON'T GIVE A FLYING FUCK, MOTERFUCKER! :D
2 životní chyby?
1. Vlezla jsem na gympl
2. Prošvihla jsem autogramiádu Childrenů
1 okamžik, který bych vrátila zpět?
Brutal Assault 2010...
Co tě napadne při slově...
Škola - ZABÍT!
Moře - opalovací krém
Sníh - Finsko
Internet - blogy
Dveře - klíč
Kolo - tříďas (jezdí do školy vždycky na škole...)
Afrika - Cimrman
Asie - grrááá, muslimové
Amerika - grrááá, Amíci
Sobota - Láska
Jaký vztah máš k...
Cigaretám - Ne, dík.
Alkoholu - Ne, dík.
Drogám - Ne, dík.
Homosexuálům - hmm... takovej nějakej... neutrální? :D
Co si myslíš o těchto stylech:
EMO: nemusim
Punk: nevadí mi
Scene: um, fakt nic pro mě
Disco: ježiš, ani za nic
Hip Hop: ježiš, ani za miliardakrát nic
Kdybys měla 60 milionů korun:
Změnil by se ti život? - Jo. Měla bych o 60 melounů víc.
Rozdala bys je? Kdyby jo, komu? - Nějaká kačka by někomu padla, komu, to nevim.
Co by sis šel/ šla hnedka koupit? - Lístky na padesát tisíc kapel.
Chovala by ses k lidem jinak? - Ne, snad ne.
A tady máš zase na výběr... :
Měsíc bez počítače // bez mobilu: bez mobilu
Dovolená na Bahamách // na Novém Zélandu: Zéland vede
Trpět Anorexií // Obezitou: taky výběr tohle... obezitou, z anorektiček se mi chce blejt
Pracovat jako kadeřnice // kosmetička: kadeřnice?
Mít v budoucnu rodinný dům // byt: dům

Should I regret or ask myself ARE YOU DEAD YET?

25. září 2010 v 16:40 | Hate
Tak, jak už většina z vás ví, dnes slavím své ctěné narozeniny.
Takže, jak to probíhalo? Ne, žádný oslavy ani pařby se fakt nekonaly, to já totiž nenávidim. Prostě jsem tu jen většinu dne dřepěla za kompem a nechala si popřát. Obdržela jsem kytku, bonboniéru (ale hrozně dobrou, belgickou), dort sice beze svíček, ale zdobenej onim číslem veprostřed, náááádhernýho superstrata jménem Eddie co mi, jak už jistě víte z minulejch článků, totálně vyrazil dech a Gira mi darovala Are You Dead Yet?, skvělý album od Childrenů, což mi taky udělalo radost :)
No a samozřejmě bych to nebyla já, kdybych se vám s Eddiem nepochlubila, takže fotky pod perexem :D

Pár novinek

16. července 2010 v 16:30 | Hate
Takže, jak jste si zajisté všimli, mám tu nový design. Nechápu, proč se ty oblouky udělaly tak zubatý, ale co. Ten minulej už tu trčel dlouho :D
Jo a mám dva nové spřátelené blogy: jsou jimi Lorella Iuliano

Obě to tam teprv rozjíždějí, tak jim udělejte radost a jděte se tam podívat :D Jo mimochodem, Dyamirity je moje spolužačka, jedna z těch výjimek, jež mají mozek větší než náušnice.
A ještě tady jeden diplomek...
diplom15

Zase hudební řetězák

16. července 2010 v 16:11 | Hate
Tak se mi kdesi podařilo sehnat tento hudební řetězák... Jsem ho objevila zakopanej u sebe ve Wordu a říkám si... Proč si ho neudělat :D

Na rozjezd....
přezdívka: Hate
obsah tvého blogu: úryvky z mého extrémně nudného života a nějaká ta muzika
bydliště: zadek jménem Žatec
barva: černá, zelená, stříbrná

K hudbě....
oblíbený styl : it
's Metal, baby!
kapely/interpreti: Nightwish, Children Of Bodom, Ensiferum, Sonata Arctica, Hypocrisy, Iron Maiden, Rammstein, Eluveitie, Apocalyptica, Tarot, Welicoruss, Tarja, Catamenia, Kalmah, Verjnuarmu, Diablo, Lordi, Vader, System Of A Down, Imperanon...
která je v současný době fakt nej: celkově jsou moji nejoblíbenější floutci Nightwish, ale v posledních dnech mi tu dnem nocí jedou hlavně Childreni
jakou kapelu si naposledy objevil(a) a úplně tě dostala: Verjnuarmu
koho by si chtěl(a) vidět live: viz oblíbené kapely :D
jaké CD/DVD, co máš doma, je pro tebe nejcennější: originálky žádný cenný nemáme, protože ani jedna neni moje :D ale moje nejoblíbenější cédo je Century Child od NW
CD, na který se těšíš: nový album Nightwish, i když to bude hodně za dlouho... Childreni už sice zalezli do studia, ale v dobrej výsledek moc nedoufam... už Blooddrunk je oproti jejich starejm věcem nudnej, přestože Alexi je z něj vytřísknutej, ale tentokrát se sám přiznal, že je vyřízenej, protože nedokáže přijít na nic novýho... hm, uvidíme, třeba mě příjemně překvapěj
chystáš se v nejbližší době na koncert: na Brutal Assault... šance, že mi to vyjde, je 95%, takže předpokládam, že se zrealizuje zbylejch 5 a bude všecko v kýblu
co právě posloucháč za song: CoB - Deadnight Warrior
nejvíc sexy frontman (něco pro úchyláky): voi jumala, toho by se našlo :D Alexi, Marco, Petri, Vreth...
jaká pozice v kapele je podle tebe nej:
nej je podle mě bejt zpěvák - nejvíc fanoušků a nejmíň dřiny :D ale muj velkej sen je bejt kytarista, jenže na to prostě nemám trpělivost, takže bych nejspíš skončila jak klávesák...
máš originál CD nebo stahuješ (a pravdu!!!): stahuju a stydim se za to, ale nemam prachy a v okolí je samej skrblík
chodíš na fora kapel/interpretů a jaká: na last.fm občas někam napíšu
jaká hudba ti totálně leze na nervy: pop
kdo je pro tebe absolutní hudební legenda: Deep Purple, AC/DC...
A nakonec otázka mimo hudbu... proč myslíš, že sou Finové tak roztomilí: já nevím, maj to nějak v genech :D zeptejte se Emppua :D

Diplom za bleskovku

30. května 2010 v 15:18 | Hate
Tak jsem se zas jednou nudila a udělala si bleskovku :D Nemusíte se bát, nebylo to na žádnym blogísku, ale tady.
Dostala jsem moc pěknej diplom se Sonatou, kterej vám teď ukážu :)
Taky bych o SA mohla napsat nějakej článek, když už se dočkali NW, CoB, Ensiferum i WT.
Jinak, dneska snad přibyde nějakej další článek, kde najdete víc než dvě věty, možná už za chvíli, protože brácha vypadnul ve svym novym autě za babičkou, takže tu mám zas chvíli klidu, ale jen ten nahoře ví, jak dlouhou. Už i ten slaďoušky červenej design tady mě přestává bavit, tak zkusim něco vymyslet... No, zatim Vypravěč s váma, já se ještě vrátim... Jo a když už je tohle dokonale neautorskej článek (asi založim nějakej Neautorskej klub... což neni zas tak zlej nápad, pro všechny ty videamilující blogery :D), hodim vám sem i jeden song, co se mi zalíbil... I ten text je krásnej:

Rocko-metalovej dotazník

10. května 2010 v 18:48 | Hate
Mám poslední dobou poněkud dotazníkovou náladu...

1. Máte raději rock nebo metal? Metal se píše s velkým M!

2. Nejoblíbenější skupiny: Nightwish, Children Of Bodom, Iron Maiden, AC/DC, Hypocrisy, Ensiferum, Sonata Arctica, Lordi, Rammstein a další

3. Čím vás zaujaly zrovna tyhle? No čím asi, hudbou.

4. Viděli jste některou z nich naživo? Bohužel zatím ne, mám to v rozvrhu kdesi po "spočítat si vlasy na hlavě" a "naučit se na kantele". Neboli hrozně ráda bych je viděla, ale bůhví kdy mi to vyjde.

5. Nejlepší hudebníci podle vás
Zpěv: ze zpěváků Marco Hietala, Till Lindemann, Serj Tankian, Stu Block a Mr. Lordi, ze zpěvaček Tarja, Anette, z nemetalovejch Emilie Autumn a Loreena McKennitt a z growlerů Alexi, Piotr Wiwczarek, Angela Gossow, Petri Lindroos a Peter Tägtgren (což je i zpěvák, ale Pain mi moc nejedou)
Kytara: Alexi, Roope, Yngwie Malmsteen a Angus Young
Basovka: opět Marco a ještě Alexander od Welicoruss (protože si mě na last.fm přidal do přátel, ha)
Bicí: Jaska, Jukka                            
Klávesy, popř. jiný nástroj: Tuomas, Flake Lorenz, Janne, Henrik Klingenberg, Mustis a z jinejch nástrojů kluci z Apocalypticy

6. Nejoblíbenější alba: Nightwish - Century Child, Dark Passion Play
                                       Children Of Bodom - Follow The Reaper, Hatebreeder
                                       Iron Maiden - Brave New World
                                       Hypocrisy - Virus
                                       Rammstein - Sehnsucht, Reise Reise
                                       Sonata Arctica - Unia

7. Co zrovna posloucháte? Cosi od Dream Theater

8. Nejsympatičtější hudebník: Jen jeden? Hmm... Marco!

9. Nejnesympatičtější hudebník: Dimmu Borgir mě dost nasrali vykopnutím Mustise... a jinak samozřejmě nesnášim popíkáře a hopery

10. Nejlepší text: Všechny od Nightwish a Rammstein

11. Jsou pro vás důležitější melodie nebo texty? Melodie, ale když má písnička super melodii a ten text je příšernej, tak to poslouchat nedokážu

12. Image které kapely se vám líbí nejvíc? Třeba Lordi :D

13. Která kapela má nejhorší image? Všechny kapely s corpsepaintem :D

14. Které podžánry rocku nebo metalu jsou vám nejbližší? Melodeath, Symphonic, Heavy, Folk, Power, Classical Death a z rocku Classic a Hard

15. Které podžánry nemáte rádi? Nu Metal, Gothic Rock

16. Byli jste někdy na festivalech Masters Of Rock nebo Brutal Assault, popř. na Wacken Open Air nebo jiném zahraničním? Nebyla, zatím...

17. Který koncert nebo festival, který jste navštívili, byl zatím nejlepší? To je teda dotaz.

18. Setkali jste se osobně s nějakým hudebníkem? S bráchou, jinak nic moc

19. Jak často posloucháte hudbu? Every fucking day!

20. Dá se říct, že jste závislí? Až moc.

21. Kdy a jak jste se k této hudbě dostali? Na rocku mě odmala vychovával brácha a k Metalu to pak nebyla moc dlouhá cesta... Seznámil mě s Rammsteinama a System Of A Down, já k tomu začala ujíždět na Lordech a Nightwish a už to jelo.

22. Vyznáte se v historii tvrdé hudby? To si netroufám tvrdit, ale aspoň něco málo vim určitě.

23. Posloucháte i některé legendy? Jestli ano, které? Hlavně Iron Maiden, AC/DC... občas i ty Judas Priest nebo Deep Purple

24. Co se vám nejvíc líbí na rocku nebo metalu? Má to hlavu a patu a hlavně - je to HUDBA a ne žádná komerční blbost složená během dvou minut nebo odrecitovaná básnička.

25. Máte pokoj polepený plakáty? Pokojíček mám vytapetovanej oranžovejma kytičkama spolu s bráchou, kterej plakáty v oblibě moc nemá, takže ne

26. Kupujete časopisy o rocku? Mám doma jedno číslo Sparku a plánuju ho sbírat pravidelně, až kasička dovolí

27. Posloucháte i jiné žánry, než rock a metal? Vážnou hudbu a nemám problém ani s jazzem nebo bluesem...

Šibeniční kvítí

8. května 2010 v 19:29 | Hate
Údajně mám trapný texty, takže nevim, proč to sem cpu, ale zas když někdo může psát články třeba o Miley Cyrus, proč já bych sem nemohla dávat trapný texty...

Letí vrána mezi stromy
Odvrací se od pohromy
Odvrací se od lana
Visícího z větve
Skučí vítr po všech pláních
Jen jediné se straní
Jediné se vyhýbá
Té poslední

Trhá květy u šibenice
Vítr chytá do dlaní
Při návratu do ulice
Černotě se neklaní
Dýkou slov a mečem vět
Řeže křídla, končí let,
Plete provaz na památku
Dárek k poslednímu svátku

Kámen v botě nohu tlačí
To už asi něco značí
Radši jezdí ve voze
Než jít s koulí na noze
Letí supi nad potokem
Dívají se rudým okem
On se ani neusmál
Urazil je, letí dál

Proud řeky unáší okvětní plátky růže
Co proti tomu studená ruka zmůže?
Když má anděl chránit, tak proč mi nepomůže?
Co dělá v oblacích když se obloha zatměla
Když hvězda jediná už zářit nesměla
Pro jeden pár rudých očí?

Letí dál, nebesa se stmívají,
Slunce zapadá, mraky mizí
A ticho ruší jen švihání křídel

Dotazník

7. května 2010 v 19:59 | Hate
Takže, povedlo se mi u Midgardsorm vyštrachat jeden pěknej hudební dotazníček... Vyložte si ty odpovědi, jak chcete :D

Pravidla:
- vyber si zpěváka/zpěvačku/skupinu - Nightwish
- odpovídej pouze titulem písničky vybraného interpreta


1. Jsi muž nebo žena?
Beauty And The Beast

2. Jak by ses popsal?
The Escapist

3. Co lidé cítí, když jsou okolo tebe?
Master Passion Greed

4. Jak bys popsal svůj předchozí vztah?
Planet Hell

5. Jak bys popsal svůj současný vztah?
Nemo

6. Kde bys právě teď chtěl být?
Meadows Of Heaven

7. Jaký máš pocit z lásky?
Wish I Had An Angel

8. Jaký je tvůj život?
Slaying The Dreamer

9. Co by sis přál, kdybys měl pouze jedno jediné přání?
Bless The Child

10. Řekni něco moudrého.
Angels Fall First

Tarvitsen auttaa aneb POTŘEBUJU POMOCT!

4. května 2010 v 18:20 | Hate
tuxikZejtřek je fakt na zelí (prostě jsem nechtěla bejt sprostá a tohle mě napadlo jako první). Píšeme ze zeměpisu, chemie a bude se zkoušet z angličtiny. Ze zeměpisu píšeme z Ruska - řeky, sousední státy, poloostrovy, ostrovy, jezera a tak dále... To už jsem se celkem naučila. Z chemie se musíme naučit spoustu všelijakejch solí, využití a reakcí. Umím jen něco, ale teda nic moc. No a ta angličtina... To je poprvý, co se zkoušení z ájiny poněkud děsim. Máme totiž mluvit o tématu, kteréžto je tentokrát naprosto debilní - peníze. Ta samotná angličtina pro mě neni problém, ale já nevím ani co bych říkala česky. Nevydělávam, nekradu, kapesný nedostávam a tudíž ani nijak moc neutrácim a co jinýho s penězma dělat tak záživnýho, že by se o tom dalo mluvit několik minut, mě fakt nenapadá. Kdyby měl někdo nějakej spásnej nápad, tak rychle sem s tim... Ne, že bych se měla ohledně průměru čeho bát, ale kdybych měla dostat třeba pětku, asi se tam propadnu hanbou. Sice jí asi budou mít i všichni ostatní, protože naprosto nikdo neví o čem mluvit a všichni kašlou na nějakou přípravu, protože se musí učit na zemák a chemii, ale nejsem všichni ostatní.
Ach jo, proč jen se z tý školy musim pořád tak nervovat... Ale pořád nic proti tomu, jaký pocity mam z klavíru. Nejradši bych do toho kolikrát už flákla. Dvacátýho sedmýho mam absolvenťák a neumim naprosto nic. Fakt by mě zajímalo, proč jedinej klavír nesmí mít na žádnej koncert, přehrávku ani soutěž noty? Štve mě to. A dechaři si budou stěžovat, jak to maj těžký...
PS: Už mi fakt šibe. A neptejte se, co tam dělá ten tučňák.

Česko

22. dubna 2010 v 22:04 | Hate
Tak jsem teď přemejšlela o jedný věci... Pročítala jsem si nějaký zajímavosti o Finsku (ze kterejch jsem pochopila, že představa Fina, kterej v jedenáct hodin dopoledne obědvá párky a zapíjí je mlíkem ve svym hrníčku s mumínkem, na sobě pruhovaný triko a na nohou ponožky v sandálích, je naprosto normální) a přemejšlela jsem o tom, co je vlastně zvláštního na Česku.
Asi to nedokážu pochopit, protože jsem se tu narodila, ale prostě...
Napadá někoho z vás něco, co je naprosto a typicky český? Prostě na nic přijít nedokážu. Finové maj to svý saunování, ožírání se v koutku vlastního pokoje, ale co je zvláštního na nás?

Hallo, meine Freunde!

16. dubna 2010 v 21:12 | Hate
KONEČNĚ MŮŽE MÁ POČÁTAČOVÁ KRUTOVLÁDA ZAPOČÍT! Abyste tomu rozuměli, sdílím pokoj se starším bratrem, jak jsem se už nespočetněkrát zmiňovala v předchozích člancích. Onen zmiňovaný pokoj je zhruba stejné velikosti jako ta komora na košťata, kde bydlel Harry Potter, takže když já píšu článek na svym počítači a brácha je na tom svym o dva metry dál, stačí, aby se jen o kousek poohlídnul nebo potichu popošel a všecko vidí. Já, jakožto neuvěřitelně paranoidní člověk tim pádem nejsem schopná tady naprosto nic dělat. Ještě ke všemu studuje vejšku a tim pádem se furt učí a naprosto přííííšerně ho ruší, když ťukam na klávesnici, vždycky se z toho může posrat, o zapnutejch zvukách ve hrách nebo dokonce hudbě, která je podle něj nemelodická sračka pro lidi beze sluchu, nemluvě.
Abyste pochopili, oč mi jde v dnešním nadpisu... No prostě a jednoduše, byli u nás dneska ve škole Němci a dva z nich nám šoupli na hodinu zeměpisu. Vzhledem k tomu, že němčinu zas tak dlouho nemáme, rozhodlo se, že se Němci posaděj k nejlepším angličtinářum třídy. Můžete hádat, o koho se jednalo...

Jsem psychopat

10. dubna 2010 v 16:17 | Hate
Tak jsem našla na kompu výsledky jednoho psychotestu, co jsem si kdysi dělala :D Prostě jsem blázen, no :D

KategorieHranice normyMezní hodnota psychopatologieVaše hodnotaKlasifikace
Somatizace11158v normě
Obsese - kompulse121310v normě
Interpersonální senzitivita71112patologický nález
Deprese122014zvýšená hodnota
Anxiozita10156v normě
Hostilita453v normě
Fobie350v normě
Paranoidní myšlení368patologický nález
Psychoticismus351v normě
Nezařazené položky695v normě
Obecný ukazatel závažnosti7210767v normě

Další finofilní dotazník

1. dubna 2010 v 18:41 | Hate
Jste nakaženi nemocní FIS? Nevyléčitelně. Neustále se mě z toho snaží někdo vyléčit, ale mě nedostanou!

Metal nebo rock? Proč? Oblíbená kapela? Proč? Jak dlouho? Metal. Kvalitního rocku je čim dál tim míň. Nejoblíbenější jsou Nightwish, důvod snad vysvětlovat nemusim :D A něco přes rok a půl.

Je nějaký člen té kapely, kterého nemusíte? Já je musim všechny, ale nejmíň asi Jukku, když už mam někoho vybrat. Promiň, chlapče.

Jak často tu kapelu posloucháte? Ehm... Pořád? :D

Písnička, kterou od nich nejvíc milujete The Poet And The Pendulum

Písnička, kterou od nich nesnášíte, nebo se vám aspoň trochu nelíbí moc se mi nezdá Amaranth

Umíte nazpaměť jejich texty? :) samozřejmě ne všechny, protože mam příšernou paměť... ale jo, některý of course umim

Kapela, kterou nesnášíte? Proč? dokonce ani Finové ještě nevynalezli způsob jak vyrobit kvalitní hip hop... takže nesnášim finskej hip hop. Je to hřích, žít v takový dokonalý metalový zemi a nasadit si placatou kšiltku.

Novej textík

29. března 2010 v 16:30 | Hate
Je to šílený, hahá... Ale to já taky.

I don't know, as I wish,
I don't wish, as I know,
If I live, I'll perish,
After death, where I'll go?

The life cries
The cry lives
Yes, I pray
That someday
We will forbid it

Give the chance to world
To change with one your word
Draw the sun on paper
Before you draw your sword
Don't trust a believer
And don't trust his lord,
All I want's to want to
Live on conscience's north.

Enraged thunder coming closer,
Counting time, oh why not,
Not to mention tractor dozer,
When it does sound nice a lot?

Swallow swallowed up elephant
Fly is flying without wings
Can it enthrall, can it enchant,
Truth my spirit for you brings?

Novej blog :D

8. března 2010 v 18:48 | Hate
Samozřejmě to neznamená, že tady na to budu kašlat, tenhle blog je samozřejmě pořád mé hlavní sídlo plné mých stupidních výlev a keců, hahá...
Já, Miharu a Lobelie jsme se rozhodly, že si spolu založíme jeden šílenej a silně alexifilní blog. Jeho adresa je zde:

Rebirth (Znovuzrození)

27. února 2010 v 13:22 | Hate
To nic, jen další z mejch slaboduchejch textů, co jsem dneska vymyslela :D

First daisy has finally grown
Winter left this world on its own
Whitewing born of beauty and cheer
Whose sight sends away freezing fear
Dreaming life and a living dream
Breathing for ageless clarity
Longest river, lifegiving stream,
World's biggest and loveliest rarity

Morning coming, waking Earth,
Rosy dawn on my own sky
Day of sun, night of rebirth
Forever gone senseless dies

Angel's tears healing the bleeding
Shining will be the blazing moon
Along with a fairy leading
Away all the sorrow and doom
Voiceless singing about the love
Sailing in the blue-eyed heaven
Carried by the celestial dove
Forgotten by blackened raven

Morning coming, waking Earth,
Rosy dawn on my own sky
Day of sun, night of rebirth
Forever gone senseless dies

Take my hand and come with me
Come and swim in dreamful sea
Keep this moment in your mind
And your heart will not be blind

Morning coming, waking Earth,
Rosy dawn on my own sky
Day of sun, night of rebirth
Forever gone senseless liesHudební řetězák, zase :D

22. února 2010 v 20:35 | Hate
Stě mam ráda tydlecty muzikální řetězáky, no :D

Napiš 10 skupin:
1.
Nightwish
2.
Children Of Bodom
3.
Sonata Arctica
4.
Iron Maiden
5.
Rammstein
6.
AC/DC
7.
Diablo
8.
Hypocrisy
9.
Yngwie Malmsteen
10.
Apocalyptica


-Jaká byla tvoje první píseň, cos kdy slyšel/a od 6?
Mám takovej pocit, že Back In Black... Asi :D

-Jaká je tvá oblíbená píseň od 2?
Jedna? To po mně nemůžete chtít :D Hatebreeder, Everytime I
Die, Children Of Decadence, Bastards Of Bodom...

-Jaký vliv zanechala 1 ve tvém životě?
Áááá, tak tady se budu muset hodně krotit, abych se nerozkecala přes padesát řádků :D
Naprosto neskutečně obrovskej... Před Nightwishema pro mě byla hudba jen kulisa k tomu, co se dělo
kolem a teď je to, co se děje kolem, jen kulisa k hudbě :D Kvůli nim jsem začla každej den poslouchat
několik hodin, v uších mam furt sluchátka, hraju častějš na piáno, začala jsem na kytaru, začala
jsem skládat hudbu (texty mi furt nejdou), pochopila jsem, že metal neni o řvaní a stal se
ze mě obrovskej finofil, takže to je asi tak v hodně velký zkratce :D A Tuomas a Marco jsou
dodnes mý veliký životní lásky (obzvlášť teda Marco) :D


Jaký je tvůj oblíbený text od 5?
To se nedá říct, všechny texty od Rammsteinů jsou něčim zvláštní... Možná Alter Mann,
Seemann, Morgenstern a Engel...

Kdo je za života na Zemi dobrý
stane se po smrti andělem
vzhlížeje k obloze se pak ptáš
proč je nemůžeme vidět

Teprve když oblaka jdou spát
můžete nás na obloze vidět
máme strach a jsme sami
Bůh ví, že nechci být andělem

Žijí za slunečním svitem
odloučeni od nás nekonečně daleko
musí se drápy držet na hvězdě
aby nespadli z nebe

Jsem idiot

14. února 2010 v 19:38 | Hate
Ve tmě
V tichu
Mrtvý havran mi přinesl svůj vzkaz,
Odletěl do pekel, přestože protestoval jeho hlas,
Zmizel v plamenech, přestože jeho srdce nechtělo.
Z jeho černých křídel bílé pírko sletělo,
Už je pryč.
Už ho chytili,
V cizí krvi smočili.

V tichu
Ve tmě
Kdysi rostla zelená lilie,
Jejíž divoká krása mě jednoho dne zabije,
Věčná její symfonie stále zní v mých uších.
Jestliže k ní jednou budeme všichni hluší,
Ze slepého oka skane černá slza,
Jednou
...
Podruhé
...
Naposledy.

(nevšímejte si mě, asi mě někdo ve spánku zdrogoval... hahaháá, mamí, proč je ta langusta fialová?)

Finofilní dotazník :D

10. února 2010 v 16:15 | Hate
Zas jsem se jednou velice nudila :D

1. Tvá přezdívka:
Hate, neboli Vihamielisyyttää (krásný slůvko, že? :D)

2. Tři nejoblíbenější finské skupiny:
Nightwish, Children Of Bodom, Sonata Arctica

3. Kterého Fina byste chtěli domů?
Máme malej barák, tam už by se nikdo další nevešel... Maximálně, že bych nacpala do skříně Emppua.

4. Ve kterém finském městě byste chtěli bydlet?
Jyväskylä (ne, že bych o tom místě něco věděla, ale zní to krásně :D)

5. Kterou skupinou to všechno začalo...?
No... První finská skupina, kterou jsem poslouchala, byli Lordi... Ale plně se to rozjelo až u Nightwish.

6. ... a kdy?
Srpen 2008

7. Umíš mluvit finsky?
Jen pár důležitejch věcí...
Perkele!
Missä on minun vodkani?!
Rakastan metalli, se on paras!
Suksi vittuun!
Haista vittu!
Vedä vittun päähäs.
Olet vitun äpärä.
Turpa kiini!
Haista paska.

...atd :D

8. Se kterým Finem byste chtěli mít dítě a proč?
Dítě s Finem? Aby všechny prachy na alimenty prochlastal? Ne, dík :D

9. Kterému Finovi byste chtěli dělat kadeřnici?
Marco Hietala! :D Oholila bych mu všechny vlasy a nalepila si je na hlavu :D

10. Který má podle tebe nejlepší styl oblékání?
Rozhodně Mr. Lordi :D

11. ... A který nejhorší?
Těžko říct... Škoda, že Anette Olzon není Finka, protože jsem si hned vzpomněla na ty její oblečky...

12. Který Fin má nejhezčí postavu?
Za koho mě sakra ten dotazník má, za nějakýho úchyla, kterej očumuje polonahý lidi?! Ehm... Alexi :D

13. Je nějaký Fin, kterého nemáte rádi nebo je vám hodně nesympatický?
Ty zlý poldové, který odchytli Alexiho za rušení klidu, protože si chudák hrál na ulici na kytaru :D

Novej dyzajn

9. února 2010 v 11:04 | Hate
No jo, no. Já vim, že se vám všem ten předchozí s Amonama děsně moc líbil, ale změna je život, no ni? A něco najdvišáckýho jsem si sem chtěla hodit už dávno, tak co...
+ nová anketa...

Diplom pro (a od)Maglaiz

7. února 2010 v 17:14 | Hate
Zas jednou po dlouhé době jsem obdržela diplomek za spřátelení s krásnou, usměvavou kytičkou :D

Hate opět basníkem :D

7. února 2010 v 16:43 | Hate
Tak :D O výtvarku nám náš třídní nakázal, že máme napsat básničku o lásce a nějak jí ilustrovat... Já ilustrace jaksi nestihla, protože samotná básnička mi dala práce až moc. Snažila jsem se to totiž napsat tak, aby to nebylo trapný, ale až po dlouhý době mi došlo, že jinak než trapně to nesvedu. Taky chtít po mně něco o lásce, to je nadlidskej úkol...
A dopadlo to takhle:
(stojí to fakt za prd, ale jsem pyšná, že se to rýmuje :D snad... :D)
 
 

Reklama